تبلیغات
Loading by : javacity

آمار - خوش شانس ها چه كسانی هستند؟؟؟؟؟

آمار

! به وب ما خوش آمدید

صفحه نخست تماس با ما RSS 2.0

درباره ما


پیام مدیر :
مدیر سایت :روشن پیام نور

آمار سایت

تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروزرسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید در :
» کاربر: Admin

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن ! به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید ! ذخیره كردن صفحه! اضافه کردن این وبلاگ به علاقه مندیها! لینک RSS

site map site map ror html site map
Add to Technorati

طراح قالب

طراح قالب :

Template.IRANMOB.tk

برای تبادل لینک اول ما را لینک کنید سپس به ما اطلاع دهید تا ما شما را لینک کنیم

خوش شانس ها چه كسانی هستند؟؟؟؟؟

نوشته شده توسط : روشن پیام نور

شانس، همان تصادف یا اتفاق است و شامل رفتارهایی است که گاهی اوقات در اثر تصادف و حوادث غیرمنتظره به وجود می آید. معمولا اعتقاد بر این است که افراد، خودشان شانس شان را می سازند و برای به دست آوردن آن قدم برمی دارند.
به این معنا، خوش شانس بودن یعنی اینکه رفتارها، اتفاق ها و حوادثی که برای فردی رخ می دهد، مثبت باشد؛ بدون آنکه تلاشی برای آنها انجام دهد یا حداکثر، تلاش کمی برای آنها انجام داده باشد. به عنوان نمونه، اگر فردی از بین هزاران سرمایه گذار در بانک، برنده شود؛ به او خوش شانس گفته می شود. این قبیل پدیده ها در اثر قرعه کشی انجام می شود و اتفاقاتی غیرقابل پیش بینی هستند. اما وقتی فردی نتواند برای رسیدن به اهدافش برنامه ریزی کند و در نتیجه به آنها نرسد، دیگر نمی توان اسم این را بدشانسی گذاشت؛ همان طور که اگر موفق هم بشود، در اثر کار و تلاش بوده است، نه شانس و اقبال. در واقع، شانس یعنی اینکه فرد، زمینه های حداقلی برای رسیدن به موفقیت را ایجاد کند.
حال چه کنیم تا فرد خوش شانسی باشیم یا به این خوش شانسی برسیم؟ جواب ساده است. باید حداقل تلاشی که به بروز موفقیت و رفتارهای مثبت منجر می شود، انجام دهید. این رفتارها در هر حوزه ای خاص همان حوزه هستند. به عنوان نمونه، موفقیت در کنکور، مستلزم تلاش و مطالعه است. در مسایل مالی، سرمایه گذاری هر چند اندک، مدیریت مالی یا حتی یک فکر خوب، تاثیرگذار است. در ازدواج، خوب گشتن و خوب تصمیم گرفتن و خوب فکر کردن، مهم است. باید بدانید شانس حتما به رسیدن به نتایج خوب یا اهداف گفته نمی شود. گاهی شانس یعنی اینکه شما مشاوری در زندگی تان داشته باشید که شما را در انتخاب همسر راهنمایی کند. داشتن این مشاور در کنار خود یعنی شانس. اینکه ازدواج کرده ایم یا نکرده ایم؛ شانس نیست بلکه باید شانس بیاوریم که چه فردی در کنار ما قرار بگیرد. حال، این همسر خوب چگونه در کنار ما قرار می گیرد؟ با تفکر، تعقل، هم اندیشی و مشورت گرفتن از دیگران.
بنابراین شانس شامل مجموعه عواملی است که انسان را به یک هدف عالی هدایت می کند. مساله بعدی تاثیر افکار ما در بروز موقعیت ها و فرصت های مناسب برای رسیدن به موفقیت است. در پدیده های فکری، معمولا افرادی که نگاه مثبتی دارند، در شکل گیری و بروز رفتارهای مثبت موفق ترند. ولی افراد بدبین و کسانی که نگاهشان به زندگی منفی است و خودشان را حقیر و کوچک، بدشانس و ذلیل می دانند (چون پیام هایی که از مغزشان ساطع می شود منفی است) معمولا به موفقیت خاصی دست نمی یابند و این عدم موفقیت نیز بر افکار منفی آنها می افزاید.


نویسندگان

امکانات

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان

كد عكس تصادفی